W sobotę w Parku im. Miasta Roth w Raciborzu nastąpiło oficjalne rozpoczęcie zmagań uczestników RowerON 2026. Na imprezę przygotowaną przez Wydawnictwo Nowiny i portal Nowiny.pl przyjechało bardzo wielu rowerzystów z całego regionu, by wspólnie otworzyć VI już edycję RowerON – największej imprezy rowerowej na Śląsku. Przypomnijmy, że uczestnicy RowerON 2026 mają do pokonania w ciągu prawie 6 miesięcy 16 przygotowanych tras w 13 powiatach, by zdobyć unikatowy medal (za min. 5 przejechanych tras) lub zostać Mistrzem RowerON-u (za 16 przejechanych tras) i zdobyć nagrody główne tegorocznej imprezy. Sobotni event w Parku im. Miasta Roth oficjalnie rozpoczął to kilkumiesięczne rowerowe święto, choć rowerzyści eksplorują trasy już od 5 maja.

Warto przeczytać:  7-latek wylądował na przedniej szybie, bo nie miał zapiętych pasów