Beata Maksymow-Wendt to w polskim świecie judo człowiek-legenda. Wybitna jastrzębianka zmarła w czerwcu ubiegłego roku. Niemalże od razu pojawił się pomysł, aby ją uhonorować. Grupa mieszkańców proponowała mural na jednym z bloków. Radni nieco inaczej postanowili ją upamiętnić.

Warto przeczytać:  Dwie „Zielone Pracownie” w Wodzisławiu Śląskim. Inwestycja w edukację i ekologię