Jastrzębska Spółka Węglowa wypłaci deputat węglowy za 2025 rok w 12-miesięcznych ratach. Działacze z reprezentatywnych organizacji związkowych są oburzeni tą decyzją. Natomiast Zarząd JSW poinformował, że zgodnie z zawartymi wcześniej porozumieniami ze stroną społeczną, miał taką możliwość.

Warto przeczytać:  Ranking Polskiego Alarmu Smogowego 2024: region znów na mapie smogowych przekroczeń. W Rybniku i Godowie trzykrotnie przekroczono dopuszczalny poziom benzo(a)pirenu